W sezonie letnim większość z nas nie wyobraża sobie, aby na wakacje na plaży nie zabrać ze sobą ukochanego iPhone. Niestety to tez okres, w którym trafia do serwisów najwięcej telefonów, które ulęgły zalaniu lub zamoczeniu. Często wpadamy z telefonem do morza bądź jeziora, wylewamy na niego drinka podczas niefortunnego ruchu ręką. A wtedy niezastąpiona będzie wymiana szybki iphone warszawa, ponieważ tylko tu urządzenia, do których dostała się woda wymagają profesjonalnej obsługi serwisowej. Wbrew różnym opiniom telefony po zalaniu potrafią być naprawione w taki sposób, by mogły służyć swojemu właścicielowi jeszcze przez bardzo długi czas. By jednak było to możliwe, a koszty takiej naprawy jak najmniejsze, bardzo ważne jest, aby jak najszybciej oddać taki sprzęt w fachowe ręce technika, który w możliwie jak najkrótszym czasie zajmie się zamoczonym i skorodowanym sprzętem.
Często zastanawiamy się ile trwa naprawa zalanego telefonu oraz czy musi trwać aż tak długo. Największym błędem jaki popełniamy jest to, że zdarzy się im zamoczyć ich ukochany sprzęt, jest próba jego usilnego suszenia i sprawdzania czy może jednak działa. Do takiego działania bardzo często skłania fakt, że tuż po tym gdy urządzenie zamokło i faktycznie dostała się do niego ciecz, to jeszcze przez jakiś czas najczęściej pracuje one bez większych objawów. Niestety, suszenie zalanego urządzenia przyspiesza postępowanie korozji. Sama ciecz powoduje największe straty w naszym telefonie jak również następuje zwarcie. Elementy elektroniczne szybko korodują. Oczywiście w zależności od cieczy korozja będzie postępowała szybciej lub wolnej. Szybciej na przykład podczas dostania się słonej wody morskiej. Wolnej gdy będzie to zwykła słodka woda. Najlepiej gdyby to była woda destylowana, ale to zdecydowanie zdarza się najrzadziej.
Dlatego ważne jest, aby jak najbardziej uważać na przypadkowe zalanie i w żadnym wypadku nie próbować uruchamiać telefonu. Może mu to tylko zaszkodzić niż pomóc.