Tupety damskie – charakterystyka

Wypadanie włosów to problem, z którym mierzy się wiele kobiet. Łysienie może być związane z kwestiami genetycznymi, chorobami przewlekłymi, ale także z niezdrowym trybem życia. Rozwiązaniem, które pomoże ukryć przerzedzone na czubku głowy włosy, jest noszenie tupetu.

Czym jest tupet?

Tupet damski jest alternatywą dla osób zmagających się z częściowym wypadaniem włosów, które jest na tyle niewielkie, że nie ma potrzeby noszenia standardowej peruki. Tupet damski składa się z bazy, czyli specjalnego materiału, do którego ręcznie są doszywane syntetyczne lub naturalne włosy. W tupetach stosuje się najczęściej bazę mono wykonaną z przewiewnej siateczki o wytrzymałych włóknach lub wersję jedwabną z mikroskórą, która ma imitować naturalną skórę głowy i wyrastające z niej włosy.

Tupeciki damskie z włosów naturalnych czy syntetycznych?

W sklepach perukarskich można znaleźć tupety wykonane z naturalnych ludzkich włosów oraz z włókien syntetycznych. Tupecik damski z naturalnych włosów charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i dużą wytrzymałością. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji produkt może posłużyć nam w nienaruszonym stanie nawet przez kilka lat. Włosy syntetyczne w tupetach mają tendencję to nadmiernego błyszczenia, co może nie wyglądać korzystnie w połączeniu z naszymi naturalnymi włosami. Tego typu produkt jest wart wypróbowania, kiedy nie jesteśmy przekonane, czy tupet spełni nasze oczekiwania i chcemy go przetestować. Osobom dotkniętym łysieniem, którym zależy na naturalnym wyglądzie i komforcie noszenia, polecamy tupet wykonany z naturalnych włosów. Dobrze dobrany tupet będzie wygodny w użytkowaniu i idealnie wpasuje się w naszą fryzurę.

Jak skutecznie dopasować tupet?

Aby dobrać tupet, który najlepiej wpasuje się w nasze własne włosy, należy dokładnie zmierzyć obszar z przerzedzonymi włosami. Najlepiej sprawdzi się do tego centymetr krawiecki. Najmniejszy tupecik, jaki możesz wybrać, to 5 cm x 12 cm i jest dedykowany osobom, których ubytek włosów znajduje się w okolicy przedziałka. Na duże obszary łysiejące warto wybrać produkt o wymiarach 22 cm x 22 cm, który często jest elastyczny, co pozwoli dokładnie zakryć ubytek. Należy pamiętać, aby zawsze wybrać nieco większy model, ponieważ spinki typu clip in muszą być wpięte w zdrowe włosy, by baza dokładnie przylegała do naszej głowy.

Obecnie popularność tupetów damskich znacznie wzrosła, a sklepy z perukami oferują szeroki wybór produktów. Decydując się na zakup tupetu, warto zainwestować w model z naturalnymi włosami, który skutecznie zakryje łysinę i pasuje się w nasze własne włosy. Sklep Hairly posiada produkty o najwyższej jakości, a bogata oferta pozwala na dobranie idealnie dopasowanego tupetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.