Ogrodzenia akustyczne – ekrany foniczne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne zmniejszające hałas drogowy i ciśnienie akustyczne w Twoim domu

photo
Ekrany akustyczne ogrodowe

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne cieszą się popularnością już od ponad stu lat. Początkowo były stosowane w więzieniach, hotelach, na dworcach, lotniskach, w centrach handlowych i wielu innych miejscach. Stanowią one skuteczną barierę dźwiękochłonną, która pomaga zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem. Ogrodzenia te są również znane jako bariery dźwiękowe, ekrany dźwiękowe lub generatory białego szumu. Ogrodzenia dźwiękoszczelne pomagają również ludziom łatwiej zasnąć poprzez zmniejszenie zakłóceń powodowanych przez hałas o niskiej częstotliwości.

Parawan dzwiekochlonny

Dźwiękoszczelne bariery dźwiękowe dobrze sprawdzają się w blokowaniu hałasu zewnętrznego. Udowodniły one, że są skuteczne w utrzymywaniu hałasu poza sklepem lub biurem, jednocześnie wpuszczając mnóstwo dźwięków z zewnątrz do innego pomieszczenia. Większość dzisiejszych barier dźwiękowych działa w oparciu o modele fizyczne, które są instalowane w fizycznej przestrzeni między dwiema ścianami. Mają one szczeliny pomiędzy panelami. Przestrzeń ta jest zazwyczaj pozostawiona wolna, aby ludzie mogli przez nią przechodzić.

Parawan foniczne bezduszne

Ogrodzenia barier akustycznych mają różne typy, w tym: bezprzewodowe, przewodowe i ręczne. Bezprzewodowe ogrodzenia akustyczne są tańsze w instalacji, ponieważ nie są one stałymi konstrukcjami, ale muszą być jedynie elektrycznie przymocowane do budynku, w którym się znajdują. Twarde przewodowe ogrodzenia są droższe i wymagają profesjonalnej instalacji, ponieważ są to stałe struktury. Bezprzewodowe ogrodzenia są dostępne w różnych typach, w tym: prywatne, dekoracyjne, zewnętrzne, redukujące hałas i inne.

Parawan foniczne wierzchnie

Planując zainstalować akustyczne ogrodzenia w swoim podwórku, należy najpierw ocenić istniejące ogrodzenie. Jeśli jest to starszy dom, może istniejące ogrodzenie jest zbyt słaby, aby zablokować niepożądany dźwięk. Ogrodzenie może wymagać wzmocnienia lub wymiany.

Istnieją dwa główne typy ogrodzeń dźwiękoszczelnych. Istnieją również różne rodzaje ogrodzeń akustycznych w zależności od użytych materiałów. Są to winyl, aluminium, poliester, stal i plastik-włókno szklane. Ogrodzenia winylowe i aluminiowe najlepiej współpracują z arkuszami muzycznymi lub plastikowymi włóknami szklanymi.

Różne rodzaje ogrodzeń akustycznych, które działają dobrze dla redukcji dźwięku obejmują bariery dźwiękochłonne, bariery dźwiękochłonne i bariery dźwiękochłonne. Każdy z nich działa w innym celu i za inną cenę. Akustyczne drzwi i bramy są dobre do redukcji hałasu. Jest to najlepsze rozwiązanie dla domów wielopiętrowych, gdzie wiele drzwi i bram będzie dzielić tę samą obudowę.

Parawan dźwiękowe do wieżowca

Drewniane ogrodzenia akustyczne to klasyczny wybór. Akustyczne drzwi i bramy są wykonane ze specjalnych kompozytów redukujących hałas, które są pokryte żywicami epoksydowymi. Te drzwi i bramy są dobre dla redukcji hałasu na podwórku. Akustyczne drewniane ogrodzenia są dostępne w wielu różnych stylach. Istnieją gotowe projekty lub można zaprojektować własne.

Gotowe ogrodzenie drewniane można kupić w różnych stylach i przedziałach cenowych. Akustyczne materiały ogrodzeniowe są również wykonane z różnych rodzajów drewna. Sosna jest najczęstsza, ale cedr, cyprys i sekwoja to inne opcje. Niestandardowe zbudowany akustyczne ogrodzenia są doskonałym wyborem dla redukcji dźwięku podwórku. Możesz mieć atrakcyjne niestandardowe ogrodzenie wykonane tak, aby pasowało do Twojego domu i podwórka lub wykonać je na zamówienie.

Wiele osób wybiera dźwiękoszczelne ogrodzenia, aby pomóc zmniejszyć hałas na podwórku. Istnieje wiele rzeczy do rozważenia przy wyborze materiału dźwiękoszczelnego. Jedną z nich jest rodzaj drewna użytego do wykonania ogrodzenia. Innym jest to, czy użyć drewna twardego czy miękkiego, takiego jak bambus. Inne czynniki obejmują liczbę paneli, które mają być używane i liczbę warstw.

Parawan hałasu ogrodowe

Wybór ogrodzeń akustycznych zależy również od przeznaczenia ogrodzenia. Czy chcą Państwo odizolować jakąś przestrzeń? Doskonale nadaje się do tego obwodowa bariera dźwiękowa. Ekran utrzymuje hałas z zewnątrz z wejścia do obszaru. Czy chcesz ekran prywatności? Wtedy gęsta warstwa materiału z siatką z tyłu jest idealna.

Niektóre ogrodzenia akustyczne zawierają powierzchnię odbijającą, która redukuje dźwięki z zewnątrz. Ich działanie polega na odbijaniu fal dźwiękowych z powrotem do obudowy. Inne bariery akustyczne pochłaniają dźwięki zewnętrzne dzięki zastosowaniu gęstej bariery. Nie odbijają one jednak fal dźwiękowych z powrotem, lecz raczej je pochłaniają. W ten sposób zmniejszają poziom hałasu zewnętrznego, zachowując jednocześnie dobrą jakość dźwięku.