Kolory w malarstwie mają szczególne znaczenie

Kolory w malarstwie mają szczególne znaczenie. Od tego w jakich tonacjach wybierzemy obraz, od tego w dużej mierze zależy nasze samopoczucie w domu, naszych domowników oraz gości.

Kolor czerwony

Kolor czerwony to kolor żywy. Przemawia przez niego silna energia. Działa uderzająco, podwyższa ciśnienie, wzmaga apetyt, zwiększa odwagę i siłę fizyczną. Powinniśmy dobrze przemyśleć zakup obrazu z dużą ilością czerwieni, ponieważ z jednej strony do domu przychodzimy odpocząć i nie potrzebujemy silnie pobudzających bodźców, z drugiej jednak strony kolor czerwony będzie nas regenerował i dodawał sil. Kolor czerwony będzie pełnił rolę magazynu energii, to kolor zwycięstwa, zachwytu, ognia, który czyści ale też niszczy. Nasze emocje sami powinniśmy nauczyć się ukierunkowywać, tak aby kolor czerwony niszczył tylko te złe emocje, na zgliszczach których będą się rodziły dobre. Kolor czerwony symbolicznie mówi o potrzebie aktywności emocjonalnej i fizycznej, przez co jest uosobieniem buntu i rewolucji. Czerwone, szlachetne kamienie to rubin, a do metali możemy zaliczyć złoto, miedź i żelazo, które emitują czerwień. Noszenie ich szczególnie wskazane jest przy dolegliwościach takich jak bóle w krzyżu, bóle rwy kulszowej, przy niskim ciśnieniu, przy ospie wietrznej oraz zawsze wtedy gdy chcemy szybko zaleczyć jakieś blizny.

Kolor Pomarańczowy

To kolejny kolor wchodzący w skład naszej aury. Odpowiada za potencję, poczęcie. Stymuluje system trawienny a więc również odpowiada za jelita. Kolor pomarańczowy wnosi dużo optymizmu, podwyższa napięcie seksualne i wspomaga niedomagania seksualne. Pomarańczowy uznawany jest za kolor mądrości, symbolizuje ruch, zmiany i działanie, przez co jest kolorem ambicji.

Naturalny kolor pomarańczowy w kamieniach to: topas i koral. Metale emitujące pomarańcz to: złoto, żelazo, nikiel. Kolor pomarańczowy ma działanie rozkurczowe, łagodzi napięcia i nerwobóle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.